درصورت درخواست هرگونه خدمات مالی، حسابداری و مالیاتی با ما تماس بگیرید : 88709141-021 و 88709143-021 و 09391298709

شرایط تعیین مالیات مقطوع عملکرد سال ۱۳۹۹ برای برخی از صاحبان مشاغل

فهرست

همه مشاغل گروه دوم و سوم که مجموع فروش کالا و خدمات آن‌ها در سال ۹۹ حداکثر ۴۵ برابر معافیت موضوع ماده ۸۶ ق. م. م باشد، مشمول این دستورالعمل هستند.

به منظور تکریم مودیان و تسهیل وصول مالیات و ایجاد هماهنگی و وحدت رویه، میزان مالیات عملکرد سال ۱۳۹۹ برخی از صاحبان مشاغل با شرایطی به صورت مقطوع تعیین می‌شود.

تمامی صاحبان مشاغل گروه‌های دوم و سوم که مجموع فروش کالا و ارائه خدمات آن‌ها در سال ۱۳۹۹ حداکثر مبلغ ۱۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال بوده مشمول این دستورالعمل هستند که در صورت تکمیل و ارسال فرم تبصره ماده ۱۰۰ از نگهداری اسناد و مدارک و تسلیم اظهارنامه مالیاتی معاف می‌شوند.

نحوه تعیین مالیات مقطوع امسال : مالیات صاحبان مشاغل بر مبنای مالیات قطعی عملکرد سال ۱۳۹۸، با میزان مالیات قطعی تا سه میلیون تومان بدون افزایش نسبت به عملکرد سال ۱۳۹۸ خواهد بود.

مالیات صاحبان مشاغل با میزان مالیات قطعی بیش از سه میلیون تومان تا شش میلیون تومان با چهار درصد افزایش نسبت به عملکرد سال ۱۳۹۸ و مالیات صاحبان مشاغل با میزان مالیات قطعی بیش از شش تا ۱۲ میلیون تومان با هشت درصد افزایش نسبت به عملکرد سال ۱۳۹۸ تعیین می‌شود.

مالیات صاحبان مشاغل مالیاتی با میزان مالیات قطعی بیشتر از ۱۲ میلیون تومان با ۱۲ درصد افزایش نسبت به عملکرد سال ۱۳۹۸ تعیین می‌شود.

در خصوص افراد خارج از شمول:دستورالعمل صاحبان مشاغل گروه اول، مودیانی که سال ۱۳۹۹ اولین سال فعالیت آن‌ها بوده، مودیانی که دارای تغییر محل فعالیت در سال ۱۳۹۹ بوده‌اند، مودیان متقاضی استفاده از مواد ۱۳۷، ۱۶۵ و ۱۷۲ قانون مالیات‌های مستقیم، خریداران سکه از بانک مرکزی در سال ۱۳۹۹ و هم‌چنین ۳۵ مودیانی که در سال ۱۳۹۹ تغییر سهم مالکیت و شراکت داشته‌اند، مشمول استفاده از این دستورالعمل نخواهند بود و مکلف به انجام تکالیف قانونی و ارائه اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر هستند.

اگر افراد توانایی پرداخت مالیات مقطوع را به صورت یکجا نداشته باشند: صاحبان مشاغلی که امکان پرداخت مالیات مقطوع موضوع این دستورالعمل را به صورت یکجا نداشته باشند، مالیات مقطوع فوق حداکثر تا پنج ماه به صورت مساوی تقسیط می‌شود.

تسلیم اظهارنامه و پرداخت مالیات، ۱۰۰ درصد الکترونیکی است و نیازی به مراجعه حضوری افراد و یا ارائه پرینت اظهارنامه به ادارات امور مالیاتی نیست.

مودیان مالیاتی با مراجعه به درگاه ملی مالیات به آدرس www.intamedia.i از طریق رایانه‌های شخصی خود، کافی نت‌ها و دفاتر پیشخوان دولت می‌توانند نسبت به تسلیم اظهارنامه مالیاتی اقدام کنند.

منبع:خبرگزاری ایسنا

ما رو در اینستاگرام نیز دنبال کنید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *