درصورت درخواست هرگونه خدمات مالی، حسابداری و مالیاتی با ما تماس بگیرید : 88709141-021 و 88709143-021 و 09391298709

شرکت‌های مختلط

فهرست

گاهی در عمل دیده می شود که شرکت های سرمایه ای یعنی شرکت های سهامی یا شرکت مسئولیت محدود با شرکت های ضمانتی یعنی هریک از شرکت های
تضامنی یا نسبی، با یکدیگر مخلوط شده و نوع دیگری از شرکت پیدا می شود. به این طریق که یک یا چند شریک ضامن و یک یا چند شریک که مسئولیت آنها محدود است هر دو در شرکت واحدی دارای سهم می شوند. بیشتر در مواردی که تاجری احتیاج به پول دارد و نمی خواهد قرض کند چند شریک در شرکت خود وارد می کند و مسئولیت آنها را به میزان سرمایه ی محدود می سازد و خود تمام تعهدات شرکت را ضمانت می کند. بنابراین اگر بعد از ادایدین از سرمایه ی شرکت، چیزی از قروض باقی مانده باشد شریک یا شرکای ضامن متضامناً مسئول پرداخت هستند و به شرکایی که مسئولیت محدودی به میزان سرمایه دارند ارتباط پیدا نمی کند.

انواع شرکتهای مختلط

شرکت مختلط غیرسهامی

در آن شرکاء ضامن با شرکاء با مسئولیت محدود هر دو جمع می شوند و شرکاء ضامن به طریق شرکت تضامنی و شرکاء دیگر به طریق شرکت با مسئولیت محدود رفتار می نمایند. برای تشکیل این شرکت، نیاز به حداقل ۲ شریک میباشد.

شرکت مختلف سهامی

دارای دوگونه از شرکا است: یک یا چند نفراز شرکا که دارای مسوولیت تضامنی هستند و عده دیگری از شرکاء که سهامدار نام می گیرند و مسوولیتشان محدود به آورده شان است. برای تشکیل این شرکت، نیاز به حداقل ۳ شریک میباشد.

گردآورنده: نهال بیات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *