درصورت درخواست هرگونه خدمات مالی، حسابداری و مالیاتی با ما تماس بگیرید : 88709141-021 و 88709143-021 و 09391298709

نحوه محاسبه عیدی کارگران

فهرست

نحوه محاسبه عیدی همواره یک فرمول دارد و اگر این فرمول را بشناسید به آسانی میتوانید میزان عیدی که به شما تعلق میگیرد را محاسبه کنید. اغلب شرکتها برای محاسبه عیدی از این فرمول استفاده می کنند و تا امروز این فرمول تغییری نداشته است. مگر اینکه شرکتی قصد آنرا داشته باشد تا بر اساس تمایل خود آن را زیاد یا کم کند. برای محاسبه مبلغ عیدی ۱۴۰۱، ابتدا باید به میزان حداقل و حداکثر آن برسید. بر طبق تصمیم شورای عالی کار تمامی شرکتهایی که زیر نظر قانون وزارت کار فعالیت میکنند وظیفه دارند به کارمندان خود به ازاء یکسال کار معادل ۶۰ روز آخرین دستمزد(حداقل عیدی) و ۹۰ روز آخرین دستمزد(حداکثر عیدی)، عیدی پرداخت کنند. این بیانیه شورای عالی کار بدین معناست که میزان پرداختی عیدی کارمندان نباید از ۶۰ روز دستمزد کمتر و از ۹۰ روز بیشتر شود.

فرمول محاسبه عیدی کارگران در سال ۱۴۰۱

حداقل عیدی سال ۱۴۰۱=(حداقل دستمزد روزانه +مزایای شاغل) × ۶۰

حداکثر عیدی سال ۱۴۰۱=(حداقل دستمزد روزانه +مزایای شاغل) ×۹۰

روش محاسبه عیدی برای سابقه کمتر از یکسال:

بر اساس ماده ۳۹ قانون کار کارگرانی که به صورت پاره وقت کار می کنند، حقوق و دستمزد و عیدی و پاداششان براساس ساعت کاری آنها محاسبه و پرداخت می شود.

عیدی و پاداش کارگران پاره وقت:

بر اساس ماده ۳۹ قانون کار کارگرانی که بصورت پاره وقت کار میکنند حقوق و دستمزد و عیدی پاداششان بر اساس ساعت کاری آنها محاسبه و پرداخت می شود.

محاسبه عیدی و سنوات کارگران ساعتی:

برای کارگران ساعتی که حقوق ماهیانه ثابت ندارند، میانگین حقوق سه ماه آخر را مبنای محاسبه عیدی و پاداش میدانند، چون کارگران ساعتی دستمزد متغیری دارند، میانگین حقوق سه ماه آخر برایشان مبنا است.

نوشته: نهال بیات

اگر مایل هستید این مطلب را در اینستاگرام بخوانید

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *